تعرفه بلیط ورودی پیست های اسکی ایران در فصل 93-92

نوشته شده توسط  منتشرشده در اخبار پیست ها چهارشنبه, 11 دی 1392 ساعت 23:10
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اسکی ایران -ورودیه سال 92  پیست های اسکی از ۲۰ تا ۵۷ هزار تومان متغیر است،

امسال حداقل و حداکثر قیمت های تعیین شده برای پیست  اسکی دیزین ۶۵ و ۷۵ هزار تومان اعلام شد، اما بر اساس تصمیم مدیریت این پیست بهای بلیت پیست  ۵۷ هزار تومان تعیین شد که تقریبا ۱۰ درصد زیر حداقل قیمت مصوب است. برای گردشگرانی که فقط می خواهند از تله کابین و امکانات جانبی استفاده کنند نیز هزینه بلیت ورودی ۲۰ هزار تومان است.

قیمت بلیت ورودی برای پیست اسکی توچال در روزهای میانی هفته ۳۵ هزار تومان است که در آخر هفته ها و روزهای تعطیل به ۴۰ هزار تومان افزایش پیدا می کند.

تعرفه بلیت های پیست اسکی شمشک هم در فصل جاری مانند پیست توچال است، با این تفاوت که در شمشک علاقه مندان برای استفاده از پیست شب باید بلیت جداگانه خریداری کنند که قیمت آن ۲۵ هزار تومان است. این پیست، کارت های تخفیف دار ۱۰ و ۲۰ جلسه ای هم در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد. به این ترتیب که کارت های ۱۰ جلسه ای با ۲۰ درصد تخفیف به قیمت ۳۲۰ هزار تومان و کارت های ۲۰ جلسه ای با ۳۰ درصد تخفیف به قیمت ۵۶۰ هزار تومان به فروش می رسد. علاقه مندان به پیست شمشک می توانند از کارت های فصلی هم استفاده کنند که قیمت آن ۷۰۰ هزار تومان است و تا پایان فصل اسکی اعتبار دارد.

پیست اسکی دربندسر هم برای بازدیدکنندگان دائمی خود امکان استفاده از کارت های فصلی را فراهم کرده که البته قیمت آن ۵۰ هزار تومان گران تر از کارت فصلی پیست شمشک است.  طبیعتا هر چه از امکانات پیست های اسکی کــاسته می شود از قیمت بلیت های ورودی هم کم می شود.

 

به عنوان مثال، قیمت بلیت پیست اسکی خور که فقط یک بالابر دارد در روزهای عادی ۲۰ و در روزهای آخر هفته و تعطیلات ۲۵ هزار تومان است.

در پیست اسکی آبعلی هم که اتفاقا قدیمی ترین پیست اسکی ایران است، قیمت بلیت ورودی با هزینه پارکینگ از ۲۵ هزار تومان بیشتر نیست.

 به هر حال در شرایطی که پیست ها در ایران، برخلاف همه جای دنیا دارای رتبه بندی نیست شاید برای دفعات اول استفاده، از طریق همین قیمت های ورودی بتوان حدس زد کدام پیست ها از امکانات بهتری برای اسکی بازان برخوردار است. 

بازدید 19860 بار

نظر دادن

پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

خبرنامه اسکی ایران

مشترک خبرنامه اسکی ایران شوید تا هیچ خبری را از دست ندهیدورود کاربران

عضویت ( ایجاد حساب کاربری)

تخفیف ورزشی

اسکی ایران را به دوستانتان معرفی کنید